Yunan ırkçılar Türk gemisine taktı

Altın Şafak milletvekilleri Nikolaos Kuzilos ile Yiannis Lagos, Dışişleri Bakanı Dimitris Avrumopulos’un cevaplaması istemiyle parlamentoya verdikleri soru önergesinde, “NATO gücünden Fransız ve Alman iki savaş gemisi Yunan bayrağı çekerken Türk fırkateyni aynı şeyi yapmadı.

Diplomatik olay çıkmaması için de konunun üzerine gidilmedi” dedi. Altın Şafak milletvekilleri, “Yunan dışişleri Türklerin bu tahrikçi hareketine karşı ne yaptı? Gelecekte de aynı şeyin tekrarlanmaması için ne gibi tedbirler almak niyetinde” diye sordu.

Edinilen bilgilere göre, Türk limanlarını ziyaret eden Yunan savaş gemileri Türk bayrağı çekmiyor. Türk savaş gemileri de Yunan limanlarını ziyaret ettiklerinde Yunan bayrağı çekmiyor. Gediz fırkateyni, NATO gücü çerçevesinde Alman ve Fransız fırkateynleri ile birlikte 10 Temmuz’da Pire limanına geldi ve 13 Temmuz’da ayrıldı. Filonun komutanlığı Alman amiralde olduğundan, davetler de Alman fırkateyninde düzenlendi. Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Kerim Uras, Gediz’i ziyaret etti.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?