Yurtdışı Genç Liderler Toplantısı İstanbul’da Başladı

İstanbul’da düzenlenen Yurtdışı Genç Liderler Toplantısına 8 ülkeden 40 başarılı genç katıldı.

Yurtdışında doğup, büyüyen ve üniversite 1. ve 2. sınıflarda okuyan gençlerin öz kültürlerine bağlı kalarak bulundukları toplumlarda başarılı bireyler olarak yetişmeleri amacıyla Yurtdışı Türkler Başkanlığı tarafından düzenlenen  Yurtdışı Genç Liderler Programı İstanbul’da başladı.

Yurtdisi Genc Liderler Toplantisi Istanbul

Programa 8 ülkeden (Almanya, Amerika, Avusturalya, Avusturya, İngiltere, Fransa, Hollanda ve Danimarka) 40 başarılı genç katıldı.

YTB UZMANI SELMAN DİLEK:”YURTDIŞINDA YAŞAYAN GENÇLERİMİZİN EĞİTİMİNE ÖNEM VERİYORUZ”

Programın açılış konuşmasını  Yurtdışı Vatandaşlar Daire Başkanlığı Uzmanı Selman Dilek yaptı. Programın amacına değinen Selman Dilek, yaptığı konuşmasında amaçlarının yurtdışında yaşayan gençlerin eğitim ve sosyal başarılarını desteklemek ve toplumda rol modeller olacak bireylerin yetiştirilmesi olduğunu belirtti.

Yurtdisi Genc Liderler Toplantisi Istanbul (2)

DİL MERKEZİ BAŞKAN YARDIMCISI FATMA BÖLÜKBAŞI TÜRKÇE DERSİ VERDİ

İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi  Başkan Yardımcısı Fatma Bölükbaşı tarafından gerçekleştirilen programın  ilk seminerinde “Türkçe Konuşma ve Yazım Hataları” ve Türkçe gramer yapısı konusunda gençlere eğitim verildi.   

Seminer sonrası gençlerden bazıları program hakkındaki fikirlerini paylaştı.

Yurtdisi Genc Liderler Toplantisi Istanbul (3)

Harun Tamer /Avusturya

Programdan da bireysel olarak çok şey öğrendim ve dünyanın birçok yerinden insanlarla tanışma fırsatım oldu. Mesafelerin önemli olmadığını anladım.

Cansu Ege /Amerika

Bu programa katılabildiğimiz için şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Amerika’da yaşayanlar olarak Avrupa’dan oldukça kopuğuz.. Program sayesinde  bir sürü yeni şey öğrendim. Yurtdışında yaşayan gençler olarak bize böyle bir yatırım yapılmış olması gerçekten çok güzel.

Sümeyye Gedikoğlu/ Fransa

Bu programın oldukça değerli bir program olduğunu düşüyorum. Ytb’nin bize vermiş olduğu formasyonlar bizim için çok öenmli. Bize çok katkısı oldu. Motivasyon ve özgüven kazandırdı. Bunların devamımın olmasını istiyorum.Bu program 8 ülkeden 40 kişiyi bir araya getiriyor . Her programda daha da çok kaynaşıyoruz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?