Zafer Çağlayan’ın Hollywood Çıkarması

zafer caglayan hollywood los angeles temaslar

Universal, Walt Disney, Warner Bross ve Paramount Pictures gibi şirketlerin CEO’ları, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’la görüşecek..

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan‘ın 5 günlük ABD gezisinin ilk durağı Houston.  Çağlayan dün Türk Hava Yolları‘nın İstanbul-Houston arasında doğrudan seferleri başlatması nedeniyle düzenlenecek törene katıldı.

Bugün Houston ve Austın’da işadamları ile buluşacak. Teksas Temsilciler Meclisi ve Teksas Senatosu‘nu da ziyaret edecek olan Bakan Çağlayan, Senato Başkanı ile görüşecek.

Zafer Çağlayan, 4 Nisan Perşembe günü Los Angeles‘da Entertainment Development ve Nexus şirketlerinin yöneticilerini kabul edecek.

Aynı gün Universal ve Walt Disney stüdyolarını gezecek olan Bakan Çağlayan, Cuma günü de Hollywood’un diğer dev şirketleri Warner Bross ve Paramount Pictures‘in yöneticileriyle bir araya gelecek.

Yapılacak görüşmelerde, Türkiye’deki şirketlerle ortak film yapımı ve çekimi konusu masaya yatırılacak. Türkiye’nin yasal mevzuatta yaptığı değişiklikler ve yayınlanan tebliğlerle, film çekimi için sağladığı kolaylıklar anlatılarak, işbirliği için zemin aranacak.

Universal, Walt Disney, Warner Bross, Paramount Pictures, Entertainment Development (EDP)gibi dünyanın en büyük yapım şirketlerinin CEO‘ları ile görüşmeye, Türkiye’deki büyük film şirketlerinin temsilcileri de katılacak.

Görüşmelerden sonra Türk-Amerikan şirketlerinin ortaklığıyla plato kurulması için hemen harekete geçileceği ve film sektöründeki büyümenin inanılmaz boyutlara ulaşacağı bildiriliyor.

AlaturkaOnline / Los Angeles

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?