Zeynel Arı Kanada’nın En İyi Pizzacıları Listesinde

Zeynel Ari Kanada En Iyi Pizzacilari ListesindeZeynel Arı Kanada’nın En İyi Pizzacıları Listesinde

Kanada’nın Toronto kentinde ödün ateşinde pişirdiği pizzalarının lezzetiyle dünyaca ünlenen Zeynel Arı’nın işlettiği Dino’s Wood Burning Pizza, BigSevenTravel.com tarafından ölmeden önce yenmesi gereken pizzalar listesine seçildi.

Tuncelili Arı’nın müşterileri arasında şarkıcı Madonna, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, eski Kanada Başbakanı Stephen Joseph Harpe başta olmak üzere Hollywood yıldızları, parlamento üyeleri, belediye başkanları, milletvekilleri ve sanatçılar da bulunuyor.

Zeynel Ari Dinos Wood Burning

Toronto’daki evsizlere iki yıldır pizza dağıttığını belirten Arı, “20 sene önce geldiğim bu ülkede çalıştık, bir şeyler elde ettik, bir yerlere geldik. Amacım şimdi muhtaç olanlara verebilmek, onları sevindirmek. Asure gününde ben de evsizleri pizza ile sevindiriyorum’’ dedi.

Zeynel Ari Turk Kahvesi

Közde Türk kahvesi

Kendisini kültür elçisi gibi gördüğünü ifade eden Zeynel Arı, pizza dükkanının hemen önüne kurduğu mangalda, hem müşterilerine hem de yoldan geçenlere pişirdiği Türk kahvesini ikram ediyor.

Zeynel Ari Justin Trudea

Arı, “Amacım kültürümüzü burada insanlara tanıtmak. İyi bir pizzacı olduğum gibi, iyi bir Türk kahvecisi de olmak ve insanlara kültür zenginliklerimizi tanıtmak istiyorum” diye konuştu.

Milletvekiline lokum ve nazar boncuğu

Dino’s Pizza’ya gelen Ontario Eyaleti Toronto milletvekillerinden Christine Hogarth‘da Arı’nın müdavimlerinden.

Zeynel Ari Gord Martineau

Dino’s Pizza sahibi Zeynel Arı bir ziyaretinde Milletvekili Christine Hogarth’a Türk lokumu ile nazar boncuğu hediye etmiş.

Zeynel Ari Mirabella Condos

Hogarth’da işyerinde fotoğrafını çektiği Zeynel Arı ve çalışanlarının misafirperverliğine, sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımları ile teşekkür etmiş.

Borys Wrzesnewskyj Zeynel Ari

Toronto’da Kerbela lokması

Zeynel Arı, geçen yıl Toronto’da da evsiz ve muhtaçların yaşadığı Toronto’nun George Caddesi bölgesindeki barınma merkezinde “Kerbela lokması” olarak pizza dağıtmıştı.

Zeynel Ari Evsizlere Pizza

Memleketini de Unutmadı

Zeynel Arı, Geçen sene tatil için gittiği memleketi Tunceli’de de 70 yetim ve öksüz çocuğu, pişirip ikram ettiği pizzalarla sevindirmişti.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?