İzmir’de Kordon’da demirli bulunan “Zübeyde Hanım Eğitim ve Müze Gemisi”nin millet kıraathanesine dönüştürülmek istenmesine çığ gibi tepki geldi. Konunun SÖZCÜ’de yer almasının ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından cevaplandırılması istemiyle TBMM’ye önerge verilmişti. Geminin millet kıraathanesine dönüştürülmesine karşı çıkanlar bu kez de internet üzerinden kampanya başlattı. Kampanyaya kısa sürede 5 bine yakın destek geldi.

‘Zübeyde Hanım Eğitim ve Müze Gemisi”, millet kıraathanesine dönüştürülüyor. Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın ismini taşıyan müze geminin Millet Kıraathanesi yapılmak istenmesi üzerine change.org üzerinden bir kampanya başlatıldı.

“İzmirli, Zübeyde Hanım müze gemisine sahip çık” başlığıyla oluşturulan kampanyada “İZMİRLİ, ZÜBEYDE HANIM MÜZE GEMİSİNE SAHİP ÇIK! Zübeyde Hanım vapurunu İzmirliler olarak satın alalım. Başta İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak İzmir’e yön veren kurum, kuruluş ve kişiler olarak bir kampanya başlatıp; Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği Zübeyde Anamızın kabrine sahip çıktığımız gibi ZÜBEYDE HANIM MÜZE GEMİSİNE SAHİP ÇIKALIM, KÜLTÜR MERKEZİ HALİNE GETİRELİM.” ifadesine yar verildi.

Kampanyaya haberin yayına hazırlandığı saatlerde 4 bin 680 kişi destek vererek geminin millet kıraathanesi yapılmasına karşı çıktı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?