Bülent Ecevit Üniversitesi rektör adayı Prof. Dr. Suat Hayri Uğurbaş

Bulent Ecevit Universitesi Rektor Adayi Suat Hayri Ugurbas

BEÜ Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Suat Hayri Uğurbaş Ekim’de yapılacak olan rektörlük seçimlerine aday olduğunu açıkladı.

Bülent Ecevit Üniversitesi rektörlük seçimleri ilk aday Prof. Dr. Suat Hayri Uğurbaş

Bülent Ecevit Üniversitesi’nin Ekim ayında yapılacak olan rektörlük seçimlerine ilk adaylığını açıklayan Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Suat Hayri Uğurbaş oldu.

Rektör adaylığı ile ilgili olarak açıklama yapan Prof. Dr. Suat Hayri Uğurbaş şunları söyledi;

“Değerli basın mensupları, sizlerin aracılığı ile Zonguldak halkını ve Bülent Ecevit Üniversitesi mensuplarını en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Mensubu olmakla gurur duyduğumuz üniversitemizin mutlu, huzurlu ve başarılı bir bilim merkezi olması amacıyla Ekim ayında yapılacak seçimde yeni dönem için rektör adayı olmaya karar verdim. Hedefim; demokratik, katılımcı, güven ortamı içinde, öğretim üyesine saygılı, adil bir yönetimle Bülent Ecevit Üniversitesi’ni ulusal ve uluslararası arenada en ileriye taşımak olacaktır.

Toplumun gereksinimlerine duyarlı, kaynak yaratabilen, şehirle birlikte büyüyen bir üniversite için aday oluyorum. ‘Hep Birlikte Güçlü Bir Üniversite’ için ‘Hepimizin Rektörü’ olacağım. Amacım; Bülent Ecevit Üniversitesi’ni ülkemizde gerek öğretim üyeleri gerekse öğrenciler için en cazip üniversitelerden biri haline getirmektir. Akademik ve idari personelimiz, öğrencilerimiz ve hemşerilerimizle bütünleşmenin sağlandığı, üniversitemizin çoğulcu ve özgürlükçü bir yapıyla yönetildiği, karar süreçlerinin üniversite kurullarında işletildiği, yönetimin şeffaf ve objektif olarak denetlendiği, kamu özel sektör ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte çalışıldığı, Taklit eden değil taklit edilen, şehrimizin sosyokültürel ve ekonomik refah düzeyinin yükselmesine katkı sağlayacak, Uygulama ve Araştırma Hastanemizde memnuniyet ve hizmet kalitesini artıracak, Türkiye’nin geleceğinde rol oynayacak milletimizin evlatlarını, farklılıklarına rağmen birbirini seven, hür düşünceli, sorumluluk sahibi erdemli insanlar olarak yetiştirecek bir üniversite için adayım. Ülkemizin 2023 vizyonu doğrultusunda bilim ve teknolojiye hâkim, teknolojiyi bilinçli kullanan, yeni teknolojiler üretebilen, teknolojik gelişmeleri toplumsal ve ekonomik faydaya dönüştüren, bölgesinde lider ve başarılı bir üniversite olmak istiyoruz. Üniversitemizde yapılacak seçimlerin ülkemiz, şehrimiz ve üniversitemiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?