Charlie Sheen 25 milyon dolar tazminat alacak

Ünlü aktör Charlie Sheen, Amerika’nın en popüler sitcomlarından biri olan “Two and a Half Men” den kovulduğu için 25 milyon dolarlık tazminat alacak.

Dizinin yapımcılarını sert bir şekilde eleştirdikten sonra geçen Mart ayında kovulan Sheen, dizinin yaratıcısı Chuck Lorre ve yapımcı Warner Brothers’a 100 milyon dolarlık tazminat davası açmıştı. İki tarafın karşılıklı anlaşması sayesinde Sheen davayı geri çekmeye karşılık 25 milyon dolar tazminat almaya razı oldu.

Sheen’in avukatı Marty Singer, tazminatın büyük kısmının DVD satışları ve diğer kârlardan aktörün payına düşen miktar olduğunu söyledi.

Kovulduğu zaman Sheen bölüm başına 1.2 ile 2 milyon dolar arasında bir gelir elde ediyordu ve televizyonun en çok kazanan aktörüydü. Haftalar boyunca yapımcılara ve beraber oynadığı aktörlere hakaret eden Sheen, sonunda patronlarının sabrını taşırmış ve kovulmuştu.

Son haftalarda daha uyuşmacı bir tutum sergileyen Sheen, kovulmasında hem kendisinin hem de yapımcıların sorumluluğu olduğunu söylemişti. Geçen hafta bir açıklama yapan Sheen, “Çok kötüydü. Özellikle de benim tavrım. Her şeyi düzeltmek istiyorum” dedi.

“Two and a Half Men” yapımcıları, geçen hafta yayınlanan dizinin bu sezonki ilk bölümünde Sheen’in oynadığı karakteri öldürmüş ve yerine Ashton Kutcher’ı getirmişti. Geçen haftaki Emmy ödüllerine çıkan Sheen dizide oynayanlara seslenmiş ve, “Önümüzdeki sezon için tüm iyi dileklerim sizinle” demişti. (USASABAH)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?