Los Angeles’a Turkcell Damgası

Los Angeles Turkcell

Los Angeles’ta düzenlenen mobil iletişim dünyasının en prestijli ödülü olarak kabul gören Mobile Excellence Awards ‘a Turkcell damgası.

Turkcell 4 dalda final

Turkcell, Mobil Mükemmeliyet Ödülleri’nde bu yıl 4 dalda finale kalma başarısı gösterdi.

İnsana Katkı” kategorisinde (Humanitarian Award) hem Suriye mülteci kamplarına kısa süre içinde kurduğu mobil iletişim altyapısı hem de Kuzey Kıbrıs Turkcell’in “Engelsiz Yaşam Projesi” ile iki ayrı konuda finale kaldı. Bunun yanı sıra Sosyal Sorumluluk (Social Awareness) kategorisinde Ekonomiye Kadın Gücü projesi, Sporda En İyi Eğlence Uygulaması (Best Mobile Entertainment for Sports) kategorisinde Akıllı Bilet ile finale kalan Turkcell, organizasyonun en önemli ödülü olan “Top Premier Awards”ı Sosyal Sorumluluk alanında hayata geçirdiği başarılı projelerin bütünü değerlendirilerek almaya hak kazandı.

“Turkcell işleri tutku ve bağlılıkla sahipleniyor”

Bu sene dünyanın dört bir yanından 80 şirketin finalde yarıştığı Mükemmeliyet Ödülleri’nde kazananlar stratejik başarı, teknolojinin etkin kullanımı, yaratıcılık ve uygulama kolaylığı ile etki kriterlerine göre değerlendirildi.

Mobil Mükemmeliyet Ödülü Jürisi “Prömiyer Ödül”ün Turkcell’e veriliş nedenini “Turkcell hayata geçirdiği projeler, stratejik önceliği, bu işleri tutku ve bağlılıkla sahiplenmeleri ve projelerin toplum üzerinde yarattığı pozitif katkılarla insanlar için fark yarattı” sözleriyle özetledi.

Geçen senelerde ödül alan şirketler arasında Disney, Wallmart, Mercedes, AT&T, Samsung gibi dünya devleri var. Bu yıl ise 4 ana başlık altında 24 kategoride ödüller sahiplerini buldu.

Mobil Mükemmellik Ödülleri jürisi; mobil ve dijital eğlence sektörlerinden önde gelen yöneticiler ve medya şirketlerini temsil eden liderlerden oluşuyor.

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca, Los Angeles’ta kürsüye çıktı, Kuzey Kıbrıs’ın sesini dünyaya taşıdı: “Kuzey Kıbrıs’ta da işimiz teknoloji ama asıl işimiz ve asıl tutkumuz insan. Böylesi önemli bir yarışmada final kürsüsüne çıktığımız için çok mutluyuz.

Mobil iletişim dünyasının en prestijli ödülü olarak kabul gören Mobile Excellence Awards’a (MEA- Mobil Mükemmeliyet Ödülleri) Turkcell damgasını vurdu.

İnsana Katkı” kategorisinde (Humanitarian Award) Turkcell “Suriye mülteci kampları mobil iletişim altyapısı” ile birinciliği alırken, Kuzey Kıbrıs Turkcell “Engelsiz Yaşam Projesi” ile ikinciliği aldı; Los Angeles’deki muhteşem galada ayakta alkışlandı.

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca, bu sene dünyanın dört bir yanından 80 şirketin finalde yarıştığı Mükemmeliyet Ödülleri’nde sahneye çıkarak, Kuzey Kıbrıs’ın sesini dünyaya taşıdı.

Karatmaca’dan anlamlı konuşma

Karaatmaca, ödül gecesinde yaptığı konuşmada, uzaklardan bir ada ülkesinden Amerika Birleşik Devletleri’ne geldiklerini belirterek, “Kuzey Kıbrıs’ta da işimiz teknoloji ama asıl işimiz ve asıl tutkumuz insan. Sosyal sorumluluk alanında özellikle engellilere yönelik projelerimizle dünyaya bir mesaj vermek istedik. Bir gün hepimiz engelli olabilir, önemli olan zihinlerdeki engelleri aşmak, engelli insanlarımıza fırsat eşitliği yaratmak ve onların başarılarıyla gururlanmaktır. Böylesi önemli bir yarışmada final kürsüsüne çıktığımız için çok mutluyuz. Bu onur, engellilerin yaşama sevincine yönelik bir moral, motivasyon olacaktır. Tüm iletişim dünyasına Kuzey Kıbrıs’ın sevgilerini iletiyor, teşekkür ediyorum” dedi.

Ödül gecesinde, dünyanın tanınmış pek çok önemli markasının yöneticileri ile bir araya gelen Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca, ayrıca, ekonomi kanalları ile de röportajlar yaptı.

 

KARAATMACA’dan KLED Live’e özel:

“Turkcell kadar Kuzey Kıbrıs için de önemli”

Mobile Excellence Awards Galası’ndan bir akşam önce düzenlenen, hem finale kalan şirketlerin hem de mobil sektör temsilcilerinin yer aldığı geceye katılan Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca, projelerini anlatma fırsatı buldu. KLED Live Radio’nun programcılarından Lacy Darryl Phillips ile söyleşi gerçekleştiren Karaatmaca, Mobile Excellence Awards’da finale kalmalarının Turkcell için olduğu kadar Kuzey Kıbrıs için de önemli olduğunu, sosyal sorumluluk projelerinin artık dünyada takdir ve beğeni görmesinin tüm Turkcell Grup’a gurur verdiğini belirtti.

Sony Pictures Dijital Medya Direktörü Kate Christensen de Karaatmaca ile yaptığı görüşmenin ardından Kuzey Kıbrıs Turkcell’in engellilere yönelik projelerinin çok yenilikçi ve yaratıcı olduğunu söyledi. (KibrisPostasi)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?