Los Angeles’ın göbeğine uçak düştü

10 Ağustos Perşembe günü, Los Angeles’ın en işlek caddelerinden biri olan Westwood caddesinin yakınlarına tek motorlu Cessna 210 tipi uçak düştü. Olayda uçağın pilotu hayatını kaybetti.
Santa Monica caddesi üzerinde arabasıyla işinden evine gitmek üzere yolda olan 20 yaşındaki Samantha Schoenberg olayı çok yakından gördüğünü, uçağın bir anda alçak uçuşa geçtiğini, ve o anda bir terslik olduğunu anladığını söyledi.
Uçağın o kadar alçaktan uçtuğunu gördüğünde, uçağın düşmekte olduğunu anladığını, bir süre gözleriyle uçağı takip ettiğini, ve daha sonra binaların arasına giren uçağı göremediğini söyleyen Schoenberg, uçağı gözden kaybettikten birkaç saniye sonra binaların ardından yükselen siyah bulutları gördüğünü sözlerine ekledi.
Federal Aviation Administrator, Cessna 210 tıpı uçağın Perşembe akşamüzeri saat 6:00pm’de Santa Monica Havaalanı’ndan kalktıktan bir süre sonra düştüğünü açıkladı.
Uçağın Santa Monica Havaalanı’ndan Westwood ve Olympic Bulvarlarının kesiştiği noktaya kadar gelip burada düştüğünü açıklayan yetkililer, pilot hariç bir can kaybının olmadığını, uçağın yerleşim birimlerinin biraz uzağına düştüğünü açıkladılar.
Uçağın düşmesinin hemen ardından çıkan küçük çaplı yangın, olay yerine anında gelen itfaiye tarafından kontrol altına alınıp söndürüldü.
Olayda hayatını kaybeden pilotun ismi daha açıklanmadı.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?