New York’ta Fenerbahçe USA Balosu Çoskusu

New-York-Fenerbahce-USA-Balo-2013-3

New York’ta Fenerbahçe USA Balosu Çoskusu. New York‘ta Fenerbahçe USA Derneği’nin düzenlediği Fenerbahçeliler Balosu yapıldı.

New York’ta Fenerbahçe USA Balosu Çoskusu

ABD’de yaşayan Fenerbahçe taraftarlarını çatısı altında toplayan Fenerbahçe USA Derneği’nin, son 13 yıldır düzenlediği Fenerbahçeliler Balosu, Times Meydanı’ndaki Marriott Hotel’de yapıldı.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Merçil, Fenerbahçe USA Derneği Başkanı Ömer Ekinci, New York Başkonsolosu Levent Bilgen ve takımın eski oyuncularından Fabio Luciano’nun yanı sıra çok sayıda davetlinin katıldığı gece, sarı lacivertli bir kutlamaya dönüştü.

New-York-Fenerbahce-USA-Balo-2013-4

Fenerbahçe USA Derneği Başkanı Ömer Ekinci, programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Bizler gibi ülkesinden binlerce kilometre uzakta sivil toplum görevi gören kurumların belli başlı görevlerinden biri de insanları bir araya getirip, ülke özlemini gidermek ve ortak değerleri unutturmamaktır. Biz Fenerbahçe USA olarak bu ortak değerlerimizi mümkün olduğunca canlı tutmak ve gelecek nesillere aktarmak için çalışıyoruz. Bizim en önem verdiğimiz değerlerden biri de, bu gecenin teması olan vefa duygusu” diye konuştu.

Ekinci ayrıca, “Hepimiz farklı takımları tutabiliriz. Farklı renklere gönül verebiliriz ama toplumumuza faydalı olmayı her zaman ön planda tutmalıyız. Fenerbahçe USA olarak Mardin’deki kimsesiz çocuklara da, Küçükyalı’daki yetimlere de, Long Island’daki otistik çocuklara ulaşabiliyorsak, görevimizi yapmış oluyoruz” dedi.

New-York-Fenerbahce-USA-Balo-2013

New York Başkonsolosu Levent Bilgen ise yaptığı konuşmada, Fenerbahçe’nin Lazio karşısında göstermiş olduğu galibiyeti kutladıklarını belirterek, “Aslında en büyük kutlamayı takım hak ediyor. Lazio karşısındaki galibiyetini kutluyoruz. Gururlanıyoruz sizlerle. İnşallah ikinci ayakta da başarılarının devamını diliyoruz. Biz Galatasaray olarak o kadar şanslı olamadık bu sefer. Burada mühim olan sarı-lacivert, sarı-kırmızı, siyah-beyaz veya bordo-mavi değil. İnsanımızın, milletimizin, farklı alanlarda temsil edilmesi. Bu başarıların devamını diliyoruz. Hangi takım olursa olsun. Sarı Kanarya’yı da kutluyoruz” ifadesini kullandı.

New-York-Fenerbahce-USA-Balo-2013-2

Fenerbahçe’nin, UEFA Avrupa Ligi çeyrek finalinde, rakibi Lazio’yu 2-0 yenmesinin yarattığı zengin moral ortamı içinde geçen baloda, ünlü klarnet ustası Hüsnü Şenlendirici ve şarkıcı Ege sevilen şarkılarıyla Amerika’daki Fenerbahçelilere unutamayacakları bir gece yaşattı.

Gecede düzenlenen açık artırmada, Fenerbahçe futbol takımının oyuncularından Emre Belözoğlu’nun forması 3 bin 500, Moussa Sow’un forması 2 bin, Salih Uçan’ın forması 10 bin, tüm takımın imzaladığı forma ile Alex’in forması 5’er bin dolara alıcı buldu.

Nafiz ALBAYRAK/NEW YORK DHA

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?