Obama değil Isaac vurdu

Cumhuriyetçilerin çıkış umudu Tampa Kurultayı’nı Isaac Kasırgası vurdu. Medyanın ilgisi kasırganın etkilediği eyaletlere kaydı. Bölgenin Cumhuriyetçi valileri kurultay konuşmalarını iptal etti. İşte Hürriyet’in Tampa izlenimleri…

NEREDEN ÇIKTIN SEN: Herşey panayır gibi planlanmış halbuki. Kurultay salonunun girişinde hatıra eşyası dükkânı dahi var. 3 dolara buzdolabı magneti, 30 dolara havlu, 100 dolara kol düğmesi alıyorsunuz. Ve üzerinde R&R (Romney ve Ryan) amblemli eşyalara verdiğiniz paralarla da kampanyaya dolaylı bağış yapmış oluyorsunuz. 4 bin 500 delege… 15 bin gazeteci… Kente desteğe gelen bir o kadar partili…. Her şey düşünülmüş. Peki bu kasırga nereden çıktı!..

ROMNEY ERKEN GELDİ: Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı Mitt Romney, kasırga yüzünden medyanın ilgisini kaybetmekten rahatsız. Bu yüzden Tampa’ya gelişini bir gün erkene çekti. Her biri Cumhuriyetçi Parti mensubu olan, kasırganın etkilediği Louisiana, Alabama ve Mississippi valilerinin eyaletlerde yaşanan acil durum nedeniyle kurultaya gelmeyeceklerini açıklamaları ve gazetecilerin bir bölümünün de yedi yıl önceki Katrina Kasırgası’nın yolunu takip eden Isaac’i izlemek için bölgeye gitmesi yüzünden büyük bir çıkış fırsatını kaybetmekten korkuyor.

HERKES SALONDAN ÇIKTI: Florida’nın Tampa kentindeki kurultay, Cumhuriyetçilere Demokratların veremediği zararı veren Isaac nedeniyle önceki gün açılır açılmaz ertelendi. Partinin genel başkanı Reince Priebus’un kısa sunuş konuşmasının ardından ise ekranda ABD’nin 15.9 trilyon dolara ulaşan borç yükünü gösteren saat çalışmaya başladı. Sonra herkes salonu terk etti.

STRİPTİZ MERKEZİ: ABD’nin striptiz merkezi olarak bilinen, 50’nin üzerinde striptiz kulübünün bulunduğu Tampa’da, kurultay aleyhine gösteriler de yapıldı. Cumhuriyetçilere başka bir darbe ise eski Florida Valisi, Cumhuriyetçi Charlie Crist’in seçimlerde desteğini Obama’ya vereceğini açıklamasıyla geldi. Crist, yaptığı açıklamada Obama için, “Zamanımızın doğru lideri” dedi.

Kurultay kentleri kıran kırana

CNN/Time dergisi anketine göre başkanlık seçiminde belirleyici olması beklenen iki kurultay eyaletinde yarış kıran kırana geçiyor. Cumhuriyetçilerin kurultay düzenlediği Florida’da Obama’nın desteği yüzde 50. Romney ise şimdilik yüzde 46’da. Önümüzdeki hafta Demokratların toplanacağı Kuzey Carolina’da da Obama yine yüzde 48-47 önde. Ancak Romney bağımsız oylar dikkate alındığında Kuzey Carolina’da Obama’nın 13 puan önünde.. (Hürriyet)

Önceki haberHaberim yok
Sonraki haberMutlu yıllar
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?