TADF Texas’a Çıkartma Yaptı

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar, iki günlük Texas ziyaretinde, Houston Başkonsolosu Cemalettin Demir, ATA-Houston ve TURANT Derneklerini ziyaret etti.

Houston Başkonsolosu Cemalletin Aydın ile yaklaşık 2 saat görüşen TADF Başkanı Çınar, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu hakkında detaylı bilgiler verdi. 2012 yılında planlanan çalışmaları aktaran Çınar, Teksas eyaleti olmak üzere daha güçlü bir iletişim içinde isteklerinde olduğunu belirtti. Ayrıca, TADF Başkanı Çınar, Amerikanın en eski ve köklü çatı kuruluşu olarak desteğimiz sizlere sonsuzdur mesajını verdi. Başkonsolos Aydın’da kendi bölgesinde yaptığı çalışmaları ve bu sene planlanan çalışmaları TADF Başkanı ile paylaştı. Türk-Amerikan ilişkilerinin gelişimi için sosyal,kültürel alanda birçok Türk kuruluşunuda desteklerini söyleyen Aydın, yerel yönetimlerdeki resmi temsilcilerlede karşıklıklı çalışmalar sürüyor dedi.

TADF Başkanı Çınar daha sonra ATA-Houston merkezinde Başkan Deniz Demirörs ile buluştu. ATA Houston yaptığı çalışmaları anlatan Başkan Demirörs, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun kendilerine nasıl daha çok katkıda bulunabileceği konularına değindi. TADF Başkanı Çınar, ATA Houston binasını çok beğendiğini ve derneklerimizin kendi yerlerinin olması bizlere gurur veriyor dedi. Maddi kaynak yaratımı konusunda fikir alışverişinde bulunan Çınar , ATA-Houston bu sene düzenleyeceği festival konusunda bilgiler aldı.

DALLAS’TA TURANT ÜYELERİ İLE TOPLANTI

Kuzey Teksas Türk Amerikan Derneği-TURANT Derneğinin hazırladığı TADF Başkanı Ali Çınar ile buluşma toplantısına, derneğin birçok üyesi katıldı. TURANT Başkanı Ergin Gürbüz, TADF Başkanı Ali Çınarı, ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, Dallaşta olsak bile, TADF ile bağlarımızı daha çok güçlendirmek istiyoruz dedi.

TADF Başkanı Çınar, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu tarihçesi ve yapısını anlattıktan sonra, bu sene yapılacak projelerini üyelere anlattı.Derneklerimiz güçlü oldukça ,Federasyonumuz güçlü olacak diyen Çınar, her türlü konuda desteğimiz sizlere olacak mesajı verdi.Birlik ve beraberliğin önemini vurgulayan Çınar, TURANT derneğinin yaptığı çalışmaları takdirle izlediklerini belirterek,emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Soru-Cevap şeklinde gerçekleşen toplantıda, Türk etkinliklerine Amerikalıların gelmesi,Öğrenci sorunları ve dernekler ile daha güçlü iletişimin kurulması,maddi kaynakların geliştirilmesi, iletişimin güçlendirilmesi, kültürel etkinlikler konusunda ortak çalışmalar konusunda birçok konu gündeme geldi.

Türk Amerikan Toplumu Liderlerinden ve TURANT’ın eski dönem emektar başkanlarından Saduman Gürbüz’de TURANT Derneğin genç ve çalışkan ekibi ile çok iyi işler yaptığını belirterek, Amerikan Kongre Üyeleri ilede yakın ilişkide olan dernekler arasında olduklarını ve balolarına en son Dış İlişkiler Komite Başkanı İleana Ros Lihtenin getirdiklerini hatırlattı.

Toplantı sonunda,TURANT Başkanı Ergin Gürbüz’e ufak bir pasta kesilerek,doğum günü kutlaması yapıldı.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?