Takke Değil, Tekke Düştü!

 İnsanlar takımlarını tutar, takımları maç kazandıkça da sevinirler ama maalesef Trabzonspor bu sevinci taraftarına çok görmekte! Mesele, maç kazanmayı becerebilmek de değil; artık oynanan futbol hiçbir şekilde tat tuz vermiyor… 

Şimdiye kadar Trabzonspor hakkında bir tek yazı yazmadım. Geçen sezondan beri gittiğim maçlarda da galibiyet yüzü göremedim. Kazanmanın ne olduğunu ben de unuttum. Haklı olarak taraftar isyanlarda! Bursaspor maçından sonra birçok mail aldım taraftardan ve hepside çok can yakmaktaydı!

 -Artık yeter, diyorlardı. -Biz takımımızı geri istiyoruz; yönetim sesimizi duysun artık, tepkimizi maçlara gitmemekle göstereceğiz diyenlerde var. Hatta bazı taraftarlar, yönetimin, “kombine alın” haykırışına olumlu tepki vererek, okul harçlıklarından biriktirerek kombine bilet alıp maçlara gitmiş karşılığında “Eriyen Trabzonspor”u görmek mi olacaktı diyorlar. Bunlar gelen postada taraftarın yazdıkları. Bunun gibi benzer düşünceler, hemen herkes isyanlarda!..

Maç esnasında da duygular çok yoğun. Ortada göremediklerini düşündüklerinden olacak, tüm tribün teknik adam olmuş ya da futbolcu. Herkes her şeye bağırıyor. Öyle bir duygu seliydi ki, bir ara gözüm Yusuf Turgut Bey’e gitti:  Ayaktaydı, futbolcu tam topa vuracakken o da ayağıyla topa vuruyormuş gibi yaptı. Atılamayan golleri, verilemeyen pasları artık tribün gerçekleştiriyor.

 Dedik ya, Trabzonspor eriyor!.

Önceden de taraftar maçı izlerken kendinden geçmekte idi ama şimdilerde çok farklı duygular yaşanıyor. Trabzonspor’un geleceği kaygısı, işçinin, memurun, esnafın kendi durumlarının ötesinde kaygıları olmuş.  Kendilerini düşünmeyenlerin Trabzonspor’u düşünmeleri sevgilerinin taşması oluyor. Kaybedeceklerini düşündükleri sevgilileri! için üzülüyor. Geçen sene ki kısmi başarı bir beklenti içine sokmuştu taraftarı. Beklenilenin “gelmemesi” yaşanıyor!.

Söz konusu olan artık, Trabzonspor’un galip gelmesi değil, “sevgiliyi” kaybetme korkusu dile getiriliyor. Şampiyonluğa oynayamıyorsak da, o bizim olsun, varolsun isteniyor.

Fakat sorun şu ki! Yönetim, yönetemediğini göremiyor. Takke düştü kel göründü derler; Fatih Tekke yönetimin ‘başına düştü’, bu günler kolay atlatılabilecek görünmüyor.

 Umarım ve dilerim ki yanılırım… 

Cansel Kıyak Şahin
alaturkaonline.com

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?