Turkitch – Turkish Kitchen Chicago’da Açıldı

Chicago Turkitch Restaurant AcilisTurkitch – Turkish Kitchen Chicago’da Açıldı.

Chicago’daki Türk lezzet duraklarına bir yenisi daha eklendi.

565 W Diversey Pkwy, Chicago, IL 60614 adresindeki Turkitch – Turkish Kitchen resmen açıldı.

Turkitch Chicago Acilis (4)

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Chicago’da, “Turkitch” restoranının açılışına katıldı.

Turkitch Chicago Acilis (7)

Açılışta kurdeleyi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Chicago Başkonsolosu Umut Acar ile restoranın ortaklarından Türk girişimciler Cihan Çömez ve Özkan Yılmaz kesti.

Turkitch Chicago Acilis (5)

Hisarcıklıoğlu yaptığı açıklamada, ABD temaslarının Chicago ayağının iki bölümden oluştuğunu ifade ederek, “İlk olarak Chicago’da Türk mutfağını en orijinal hali ve Türk yemeklerini gerçek adlarıyla tanıtmak üzere Türk girişimcilerinin kurduğu Turkitch adlı restoranın açılışını yaptık. Yarın da TOBB olarak, Ticaret Bakanlığı ile yaptığımız anlaşma çerçevesinde, büyük ihtimalle Chicago’da kuracağımız Türk Ticaret Merkezi’nde incelemelerde bulunacağız.” dedi.

Turkitch Chicago Acilis (6)

Hisarcıklıoğlu, Chicago temaslarının ardından beraberindeki heyetle Washington’a geçeceklerini bildirdi.

Turkitch Chicago Acilis (3)

T.C. Chicago Başkonsolosu Umut Acar da Chicago’nun, yeni bir Türk konseptine sahip restorana kavuşmasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Türk toplumunun yanı sıra Amerikalıların da açılışa yoğun ilgi gösterdiğini kaydetti.

Turkitch Chicago Acilis (2)

Turkitch, Ayvalık tostu, poğaça, simit, menemen, kumpir gibi Türk mutfağının yurtdışında nadir görülen örneklerini Chicago’luların beğenisine sunuyor.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?