70.9 F
Los Angeles
27 Mart 2023
AnasayfaHaberlerGündemÜniversitede cinsel taciz skandalı! Duruşma ertelendi

Üniversitede cinsel taciz skandalı! Duruşma ertelendi

İzmir 34. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ikinci duruşmasına, tutuksuz sanık Z.E.B, müştekiler ve taraftar avukatları katıldı.

Müştekiler A.G, N.Ç. ve B.A, sanığın kendilerine cinsel tacizde bulunduğunu ve sarkıntılık yaptığını ileri sürerek şikayetçi olduklarını bildirdi.

Suçlamaları kabul etmeyen Z.E.B. ise müştekilerin hiçbir şekilde doğruyu söylemediğini ileri sürdü.

Hakim, eksiklerin giderilmesi amacıyla duruşmayı erteledi.

DAVANIN GEÇMİŞİ

EÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nde bir grup öğrenci, öğretim üyesi Z.E.B’nin kendilerine yönelik cinsel tacizde bulunduğunu öne sürerek dekanlığa başvurmuştu.

Basında haberlerin yer alması üzerine EÜ Rektörlüğü, 1 Ekim 2020’de yaptığı yazılı açıklamada, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirmişti.

DOSYA DANIŞTAY’A GİTTİ

Rektörlükçe oluşturulan kurul, Z.E.B. hakkında kısmen “lüzum-u muhakeme” kararı vermişti. Z.E.B’nin karara itirazı üzerine dosya Danıştay’a gitmişti.

Danıştay 1. Dairesi, mevcut delillerin şüpheli hakkında kamu davası açılmasını gerektirecek nitelikte olduğun belirterek, yargılamanın yapılmasına oy çokluğuyla karar vermişti.

Bu karar üzerine Z.E.B. hakkında öğrencilere yönelik “cinsel taciz” ve “sarkıntılık suretiyle cinsel saldırıda bulunmak” suçlarından dava açılmıştı. (AA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,372BeğenenlerBeğen
16,226TakipçilerTakip Et
3,499TakipçilerTakip Et
7,712TakipçilerTakip Et
31,000AboneAbone Ol

Kaçırmayın